Wydawać by się mogło, że już nic nie jest w stanie zadziwić człowieka, który miał doskonałą okazję do tego, aby poznać wszystko. Czy aby na pewno? Przemijająca pandemia koronawirusa udowodniła, że społeczeństwo nie wie jeszcze wszystkiego. Zresztą nie tylko ta choroba, ale również inne naukowe ciekawostki i odkrycia pokazują, że świat ma jeszcze przed ludźmi wiele tajemnic. Takie, które z czasem będzie można poznać.

Kosmos i inne rzeczy, w zasięgu ręki

Trzeba przyznać, że nowinki technologiczne sprawiają, że wiele tajemnic już zostało odkrytych. Ot, chociażby ta, która poinformowała cały świat, że materiał kosmiczny, jakiego wiek szacuje się na 4,6 do 7 mld lat, znalazł się na Ziemi. Oto rok 1969, kiedy to w Australii spadł meteoryt. Badanie, jakie zostały na nim przeprowadzone udowodniły, że jest on nosicielem starożytnego (chyba tak można go nazwać ze względu na wiek) materiału. Jest to tym bardziej znaczące, że tylko 5% meteorytów nosi na sobie ślady takiego właśnie materiału.

DNA dinozaurów? Czy jest to możliwe do odkrycia? Okazuje się, że tak. Otóż do takiego odkrycia doszło, dzięki jaju roślinożernego dinozaura Hypacrosaurus stebinger. To właśnie na tym znaleziono fragmenty komórek, jakie pozwoliły na wyizolowanie DNA. Co prawda, nikt nie będzie zabierał się za „odrodzenie” nowych dinozaurów, ale jest to nie lada odkrycie, które pozwoli również lepiej zrozumieć te stwory, jakie wyginęły wiele lat temu.

Skoro już o kosmosie mowa, to warto wiedzieć, że na planecie Wenus, w ostatnich latach, zostały odkryte potencjalne ślady, będące dowodem na istnienie życia w tamtejszym regionie.